Centrum Kompetencji Cyfrowych UW organizuje cykliczne szkolenia on-line dla pracowników naukowo-dydaktycznych UW w ramach Zintegrowanego Programu Rozwoju Uniwersytetu Warszawskiego (ZIP). W marcu kontynuujemy szkolenia dotyczące podstaw przygotowywania i prowadzenia zajęć zdalnych na platformie Kampus oraz rozpoczynamy cykl szkoleń zaawansowanych, przeznaczony dla osób, które pierwsze kroki na tej platformie mają już za sobą. Podczas pierwszego szkolenia zaawansowanego, dotyczącego pracy w grupach na Kampusie, uczestnicy dowiedzą się m.in. w jaki sposób dzielić studentów na zespoły robocze i jak wykorzystywać dostępne narzędzia platformy do wspólnej pracy i komunikacji.

Zapisy na szkolenia odbywają się na platformie Kampus-pracownik, konieczne będzie zalogowanie się swoim kontem CAS (nr PESEL i hasło jak do USOS).

Rejestracja na wszystkie terminy marcowe otworzyła się 08.03.2021 o godz. 12:00. Liczba miejsc w grupach szkoleniowych jest ograniczona.

Harmonogram:

16.03 Zajęcia online na platformie Kampus: szkolenie podstawowe

18.03 Zajęcia online na platformie Kampus: szkolenie podstawowe

23.03 Narzędzia i organizacja pracy w grupach na platformie Kampus (szkolenie zaawansowane)

25.03 Zajęcia online na platformie Kampus: szkolenie podstawowe

30.03 Narzędzia i organizacja pracy w grupach na platformie Kampus (szkolenie zaawansowane)

Szczegółowe instrukcje zapisu i program umieściliśmy w opisach szkoleń. Prosimy o zwrócenie uwagi na konieczność wypełnienia dokumentów związanych z uczestnictwem w programie ZIP.

Kolejne szkolenia podstawowe i zaawansowane będą sukcesywnie organizowane do końca roku akademickiego. Planowane szkolenia zaawansowane będą dotyczyły ustawień oceniania i dziennika ocen, tworzenia zasobów interaktywnych z wykorzystaniem narzędzi dostępnych na Kampusie (H5P i „Lekcji”), narzędzia do studenckiego peer-review – „Warsztatu” oraz mniej standardowych typów pytań w quizach.

Zapraszamy!