Drodzy Studenci i drogie Studentki, udostępniamy Wam „Niezbędnik studencki”, który stworzyliśmy na bazie często zadawanych nam pytań, by wesprzeć Was w studiowaniu zdalnym na UW. W myśl idei learning by doing zaprojektowaliśmy go w formie e-kursu – interaktywnego samouczka online, dostępnego po zalogowaniu na platformie Kampus. Przygotowaliśmy też alternatywną wersję w postaci pliku pdf https://come.uw.edu.pl/sites/default/files/mainfiles/Niezb%C4%99dnik%20studencki_2_3.pdf

Wyjątkowość “Niezbędnika” polega na tym, że zebrane w nim informacje dotyczą organizacji całego e-nauczania na UW. Krok po kroku, w skondensowanej formie, prowadzimy Was przez jego meandry. “Niezbędnik” to kompendium wiedzy, mające ułatwić Wam nawigację po e-learningowym środowisku administrowanym przez CKC UW (platformy Kampus, Kampus 2 i Kampus-egzaminy) oraz wykorzystanie pozostałych narzędzi stosowanych w ramach zdalnego nauczania na UW. Dowiecie się z niego m.in.:

• jakie rozwiązania stosowane są na UW w ramach edukacji zdalnej;
  • jak przebiega proces e-nauczania na UW w formie synchronicznej i asynchronicznej;
  • jak w łatwy i szybki sposób znaleźć swoje e-kursy i e-egzaminy;
  • z jakimi kategoriami e-kursów, typami aktywnych zadań i formami sprawdzania wiedzy możecie się spotkać na platformie;
  • jak sprawdzić swoje e-oceny;
  • jak przygotować się do egzaminu pisemnego na platformie Kampus-egzaminy;
  • co warto wiedzieć, o czym pamiętać, na co zwracać uwagę podczas nauki online;
  • gdzie szukać pomocy technicznej.

Lekturę szczególnie polecamy studentom 1 roku, którym swoją naukę na uczelni przyszło rozpoczynać w nietypowo trudnych warunkach.

Nie logowaliście się do tej pory na platformie? Tym bardziej zapraszamy do eksplorowania „Niezbędnika studenckiego”, który z myślą o Was zaprojektowaliśmy w przyjazny i łatwy w nawigacji sposób!

Zapraszamy do korzystania!