Przestrzenie można zamawiać przez wydziałowych koordynatorów ds. egzaminów i zajęć zdalnych lub bezpośrednio przez formularz, zgodnie z zasadami przyjętymi w poszczególnych jednostkach dydaktycznych.

Zamawianie przestrzeni na zaliczenie / egzamin

Formularz zamawiania egzaminów na platformie Kampus-egzaminy dostępny jest pod adresem: https://kampus-egzaminy.ckc.uw.edu.pl/course/request.php. Aby go wypełnić, należy zalogować się swoim kontem CAS (login i hasło jak do USOSWeb). Prosimy o zamawianie przestrzeni egzaminacyjnych z co najmniej kilkudniowym wyprzedzeniem. Przestrzenie egzaminacyjne tworzymy w ciągu trzech dni roboczych od zgłoszenia.

Aby zamówić egzamin, potrzebne będą następujące dane:

  • nazwa przedmiotu egzaminacyjnego;
  • semestr/rok akademicki, w którym przedmiot był realizowany – zgodny z informacją w USOS;
  • kod USOS przedmiotu i numery grup – zgodne z informacją w USOS;
  • preferowany termin egzaminu/zaliczenia: data, godzina, czas trwania (maksymalnie 4 godziny). W formularzu do wyboru będzie blok czasowy przeznaczony na egzamin – pozwoli to na zaplanowanie obciążenia platformy;
  • przewidywana liczba osób dopuszczonych do egzaminu/zaliczenia;
  • egzaminatorzy i inne osoby uprawnione do wprowadzania egzaminu/zaliczenia na platformę – lista imię + nazwisko, e-mail (tylko w domenie uw.edu.pl / tylko osoby korzystające z kont CAS);
  • w przypadku korzystania z treści zaliczeniowych czy egzaminacyjnych z poprzednich sesji: link do kursu, z którego powinniśmy je skopiować.

Ważne! Kod USOS i cykl dydaktyczny (np. semestr zimowy 2023/24, rok akademicki 2023/24) podawane w formularzu muszą być dokładnie takie same, jak w USOS – w przeciwnym przypadku system ich nie wyszuka.

 

Wsparcie dla osób przeprowadzających egzamin

W razie pytań czy wątpliwości jak zwykle zapraszamy do kontaktu z naszym Helpdeskiempomoc-ckc@uw.edu.pl.

Zachęcamy też do zapoznania się z Niezbędnikiem Egzaminatora, w którym zamieściliśmy dodatkowe informacje, wskazówki i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania: https://kampus.come.uw.edu.pl/course/view.php?id=4114.

Szczególnie polecamy Checklistę Egzaminatorahttps://kampus.come.uw.edu.pl/mod/page/view.php?id=269551 .