Od 8 grudnia w naszej siedzibie można oglądać wystawę fotografii Michała Sikory i Macieja Tarkowskiego. Dla tych, którzy nie będą mogli osobiście nas odwiedzić i zobaczyć zdjęć przygotowaliśmy wirtualne zwiedzanie. Dzięki temu wystawę będzie można odwiedzić w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie. Zapraszamy! >>

Michał Sikora i Maciej Tarkowski na co dzień pracują w Centrum Kompetencji Cyfrowych UW. Na wystawie zaprezentowano dwadzieścia cztery zdjęcia, które dokumentują nie tylko dwa odmienne spojrzenia na rolę i znaczenie sztuki fotograficznej, ale także rozwój zainteresowań i technik stosowanych przez obu twórców.

Michał Sikora

Grafik, fotograf, muzyk. Pracownik Centrum Kompetencji Cyfrowych UW. Wykładowca w Szkole Historycznego Dokumentu Filmowego IBL PAN, CKC UW. Prywatnie mąż, ojciec dwójki dzieci i pasjonat filmowania.

Razem z synem tworzą zespół filmowy specjalizujący się w kręceniu teledysków dla formacji reprezentujących całe spektrum gatunków muzycznych (współpracowali między innymi z Noconcreto czy Goya). W grupach rockowych RadioKolektyw i Gold Cobra gra na basie, pisze teksty i komponuje muzykę. Ostatnio został wyróżniony w konkursie “Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic 2023″.

Od urodzenia chciał być gwiazdą rocka. Gdy miał 13 lat, grał już w punkowej formacji z Bródna – osiedla, z którym nierozerwalnie splata swoje losy od najmłodszych lat. Fotografia to sztuka, którą uprawia od niedawna. Jest dla niego, obok filmu i muzyki, kolejną ścieżką, która pozwala znaleźć ujście jego emocjom i twórczym impulsom.

Maciej Tarkowski

Grafik, fotograf, muzyk. Archeolog, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Pracownik Centrum Kompetencji Cyfrowych UW. Wykładowca w Szkole Historycznego Dokumentu Filmowego IBL PAN, CKC UW.

Fotografią zajmuje się od początku lat 80., jest absolwentem szkoły fotograficznej na ul. Spokojnej w Warszawie. Zaczynał od fotografii analogowej (aparaty małoobrazkowe, średnioformatowe i wielkoformatowe), z czasem zainteresował się procesem cyfrowym, a od kilku już lat do wykonywania zdjęć wykorzystuje drony.

Ma na koncie dwa albumy muzyczne. Pomysłodawca i współzałożyciel projektu Talking Pictures, w którym współpracował z Kasią Kowalską i Norbertem Smolińskim, koncertował też z zespołem Golden Life.