Ideą przyświecającą budowaniu RE-CREATIO było stworzenie miejsca otwartego na ludzi różnych narodowości, pokoleń, profesji. Dlatego ważne było dla nas, aby serwis był dostępny nie tylko w języku polskim. Od teraz ze wszystkimi treściami w serwisie (opisami projektów, plansz, biogramami twórców, informacjami o celach i założeniach projektu czy możliwościami współpracy) możecie zapoznać się też w języku angielskim. Kolejne projekty architektoniczne, które powiększą zasoby RE-CREATIO, będą publikowane od razu w dwóch wersjach językowych. 

RE-CREATIO to archiwum niezrealizowanych projektów architektonicznych. Znajdują się tu informacje dotyczące polskich i zagranicznych projektów architektonicznych, które nigdy nie zaistniały w przestrzeni publicznej. Przetrwały na papierowych planszach, planach i szkicach przechowywanych w bibliotekach, archiwach, muzeach. W RE-CREATIO gromadzimy je i udostępniamy.

RE-CREATIO jest flagowym projektem Pracowni Wizualizacji, powstałej w CKC UW w ramach Działania I.3.6. „Humanistyka cyfrowa” (Priorytetowy Obszar Badawczy IV: „Przekraczanie granic humanistyki”), realizowanego w Programie Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza.