To już siódma edycja Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej organizowanej przez Filmotekę Narodową, którą CKC UW wspiera jako partner technologiczny.  Hasłem przewodnim tegorocznego konkursu jest „Między filmem dokumentalnym a fabułą ”.

Jej kolejne etapy odbywają się z wykorzystaniem naszej platformy e-learningowej. Odpowiadamy nie tylko za przygotowanie testów w wersji elektronicznej, ale udzielamy też wsparcia technicznego podczas trwania konkursu w formie on-line.

Celem Olimpiady jest popularyzacja kultury filmowej i różnych aspektów komunikacji społecznej, głównie w zakresie oddziaływania za pomocą języka i obrazu. To jedyna interdyscyplinarna inicjatywa edukacyjna o zasięgu ogólnopolskim, której celem jest popularyzacja wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych wiedzy o kulturze filmowej oraz nauk o komunikowaniu.

W trakcie Olimpiady uczniowie będą wyrabiać i udoskonalać techniki tworzenia przekazu językowego i wizualnego oraz konstruowania czytelnej narracji przekazu, a także poszerzą wiedzę z zakresu kinematografii polskiej i obcej.

Warto się postarać, bowiem na laureatów konkursu czekają m.in. indeksy na wyższe uczelnie i akredytacje festiwalowe.  Zgłoszenie przyjmowane są do 10 listopada! Więcej informacji tutaj.