W związku z tak okrągłą rocznicą, Wydział Fizyki UW zaplanował 3-dniowe obchody (10-12 września 2021) pt. “100 lat fizyki – od Hożej do Pasteura” z wykładami, pokazami i spotkaniami wielu pokoleń absolwentów. Do wydarzenia można dołączyć w formie online.

To także szczególne wydarzenie dla nas! Mieliśmy bowiem przyjemność pracować z Wydziałem Fizyki nad serwisem Fizykoteka, który właśnie dziś ma swoją inaugurację! Jest to Wirtualne Muzeum Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, które powstało z potrzeby udostępniania wszelkiego rodzaju materiałów pamiątkowych. Fizykoteka została skonstruowana zgodnie ze sztuką opisywania archiwalnych obiektów i pozwala na różnorodne przeszukiwanie zasobów, tworzenie tematycznych wystaw i kolekcji. Zapraszamy do jej odwiedzin!

Na tym nie koniec! Każdy, kto posiada w swoich zbiorach pamiątki lub fotografie, czy też swoje pisemne wspomnienia związane z Wydziałem Fizyki UW, może je upublicznić poprzez Fizykotekę. Wszystkie materiały zostaną skatalogowane i udostępnione zainteresowanym na zasadach zapewniających poszanowanie praw autorskich.