Trwa nabór na zgłoszenia zajęć dydaktycznych prowadzonych w semestrze letnim 2022/23, które mogą być udostępnione studentom i doktorantom uczelni partnerskich Sojuszu 4EU+. Obejmuje on wyłącznie przedmioty prowadzone w pełni online (łącznie z zaliczeniem) lub w trybie hybrydowym, umożliwiającym zdalny udział oraz zdalne zaliczenie osobom studiującym za granicą. 

CKC UW, tak jak w ubiegłych latach, wspiera mobilność wirtualną udostępniając na potrzeby zajęć platformę Kampus i oferując pomoc helpdesku. 

Zgłaszane zajęcia powinny spełniać łącznie poniższe kryteria:

  • są gotowe do uruchomienia i udostępnienia w trybie online lub hybrydowym w semestrze letnim roku akademickiego 2022/2023;
  • są prowadzone w jednym z języków uczelni partnerskich Sojuszu 4EU+ (niemiecki, francuski, włoski, duński lub czeski) lub w języku angielskim;
  • odpowiadają tematycznie jednemu z obszarów flagowych Sojuszu 4EU+, czyli Flagshipów :
  1. Flagship 1 „Zdrowie i zmiany demograficzne w środowisku miejskim”,
  2. Flagship 2 „Europejskość: wielojęzyczność, różnorodność, obywatelskość”,
  3. Flagship 3 „Dane – Modele – Transformacje”,
  4. Flagship 4 „Przemiany środowiskowe” 

 lub wspierają kształcenie w obszarze kompetencji i umiejętności uznanych przez Sojusz 4EU+ za kluczowe w edukacji europejskiej, takich jak: wielokulturowość i wielojęzyczność, kompetencje z zakresu analizy danych, społeczne zaangażowanie, krytyczne myślenie oraz przedsiębiorczość.

Nauczyciele akademiccy mogą zgłaszać jako 4EU+ shared courses jedynie zajęcia będące częścią oferty dydaktycznej przygotowanej dla studentów UW. Nie jest to nabór na nowe zajęcia dedykowane 4EU+. Minimalne limity dla poszczególnych zajęć określone w danej jednostce muszą zostać wypełnione przez studentów z Uniwersytetu Warszawskiego.

Propozycje zajęć zgłaszanych do oferty dydaktycznej 4EU+ należy zgłaszać w terminie do 13 stycznia 2023 r.  Więcej informacji na temat zgłaszania zajęć znajduje się tu.    

W razie pytań związanych z ofertą dydaktyczną Sojuszu 4EU+ osobą do kontaktu jest dr Marta Jaworska-Oknińska z Biura Międzynarodowych Programów Badawczych (m.jaworska-okninska@uw.edu.pl).