Trwa rekrutacja na studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie na rok akademicki 2021/2022 na Uniwersytecie Warszawskim.

Rejestracja odbywa się przez system IRK i trwa do 5 lipca. W ofercie jest ponad 100 kierunków studiów humanistycznych, społecznych i ścisłych, a także studia interdyscyplinarne.

Do przeprowadzania zdalnych egzaminów pisemnych na studia I i II stopnia dedykowana została ogólnouniwersytecka platforma e-learningowa Kampus-rekrutacja. Za przygotowanie i przeprowadzenie egzaminu w trybie zdalnym, z użyciem określonego narzędzia informatycznego jest odpowiedzialna Komisja Rekrutacyjna (egzaminacyjna) z pomocą administracji właściwej jednostki dydaktycznej.

Na zamówienie przedstawicieli Komisji CKC UW tworzy na platformie przestrzenie egzaminacyjne, w których komisje wydziałowe umieszczają egzaminy zgodne z potrzebami danej rekrutacji. Mogą to być egzaminy pisemne zarówno w formie pytań zamkniętych, jak i otwartych. Platforma Kampus-rekrutacja, tak jak inne platformy Kampus, umożliwia m.in. losowanie pytań,  a także mieszanie  ich kolejności.

Platforma Kampus-rekrutacja została zintegrowana z IRK, co oznacza, że kandydaci na studia będą logowali się na niej swoim kontem IRK.

Więcej informacji nt. rekrutacji dostępne jest tutaj