Od najbliższej sesji wprowadzamy możliwość indywidualnego zamawiania egzaminów na platformie Kampus-egzaminy przez osoby egzaminujące. Jednocześnie pozostawiamy otwartą dotychczasową opcję korzystania z pośrednictwa koordynatorów ds. zajęć, zaliczeń i egzaminów zdalnych.

Formularz zamawiania egzaminów na platformie Kampus-egzaminy dostępny jest pod tym adresem. Aby go wypełnić, należy zalogować się swoim kontem CAS (login i hasło jak do USOSWeb). Prosimy o składanie zamówień z co najmniej kilkudniowym wyprzedzeniem. Przestrzenie egzaminacyjne tworzymy w ciągu trzech dni roboczych od zgłoszenia.

Aby zamówić egzamin, należy przygotować następujące dane:

  • nazwa przedmiotu egzaminacyjnego;
  • semestr/rok akademicki, w którym przedmiot był realizowany – zgodny z informacją w USOS;
  • kod USOS przedmiotu i numery grup – zgodne z informacją w USOS;
  • preferowany termin egzaminu/zaliczenia: data, godzina, czas trwania (maksymalnie 4 godziny). W formularzu do wyboru będzie blok czasowy przeznaczony na egzamin – pozwoli to na zaplanownowanie obciążenia platformy;
  • przewidywana liczba osób dopuszczonych do egzaminu/zaliczenia;
  • egzaminatorzy i inne osoby uprawnione do wprowadzania egzaminu/zaliczenia na platformę – lista imię + nazwisko, e-mail (tylko w domenie uw.edu.pl / tylko osoby korzystające z kont CAS);
  • w przypadku korzystania z treści zaliczeniowych czy egzaminacyjnych z poprzednich sesji: link do kursu, z którego powinniśmy je skopiować.

Ważne! Kod USOS i cykl dydaktyczny (np. semestr zimowy 2023/24, rok akademicki 2023/24) podawane w formularzu muszą być dokładnie takie same, jak w USOS – w przeciwnym przypadku system ich nie wyszuka.

Proces zamawiania egzaminów na platformie dokładnie opisaliśmy w Niezbędniku Egzaminatora. Szczególnie polecamy Checklistę Egzaminatora.

W razie pytań czy wątpliwości jak zwykle zapraszamy do kontaktu z naszym Helpdeskiem.