Międzyuniwersytecki projekt „Akademickie partnerstwo na rzecz innowacji w nauczaniu i uczeniu się”, realizowany w ramach programu  Akademickie Partnerstwa Międzynarodowe z ramienia Narodowej Agencji wymiany akademickiej (NAWA)) dobiega końca. Celem tej inicjatywy było wypracowanie trwałych rozwiązań dotyczących współpracy naukowej i dydaktycznej w partnerstwie międzynarodowym.

Wczoraj mieliśmy przyjemność uczestniczyć w jego spotkaniu podsumowującym, odbywającym się w formie hybrydowej z udziałem partnerów z Uniwersytetu w Heidelbergu, Uniwersytetu Karola w Pradze, Uniwersytetu Sorbońskiego oraz przedstawicieli UW (jako uczelni wiodącej) i NAWA.

Nasz kolega z zespołu dr Bartłomiej Michałowicz Bartłomiej podsumował wkład CKC UW dotyczący aspektu nauczania na odległość. Natomiast koncepcja API znalazła kontynuację w Sojuszu 4EU+ Alliance, w którym także aktywnie działamy w dziedzinie nowoczesnej dydaktyki i e-nauczania oraz wirtualnej mobilności.

Więcej na temat projektu można przeczytać tu.