
Świętujemy 25 lat e-learningu na UW!
- 30.09.2025
-
- Kampus
- Wydarzenia
Ćwierć wieku temu nauczanie online było eksperymentem. Dziś stanowi integralną część dydaktyki, łącząc tradycję akademicką z nowoczesnymi technologiami. To właśnie Uniwersytet Warszawski był jedną z pierwszych uczelni w Polsce, w której rozpoczęto prace nad rozwojem e-learningu. Zespół dzisiejszego Centrum Kompetencji Cyfrowych UW stworzył i stale rozwija podwaliny metodyki, organizacji i infrastruktury nauczania online na UW.
Z okazji 25-lecia e-learningu na UW przygotowaliśmy cykl otwartych wydarzeń – webinariów, wykładów i warsztatów, które odbędą się jesienią na Kampusie UW oraz online.
Tematyka spotkań obejmuje kluczowe wyzwania współczesnej edukacji cyfrowej oraz funkcjonowania w świecie przeciążenia informacyjnego:
-
sztuczną inteligencję i jej praktyczne wykorzystanie w dydaktyce,
-
projektowanie dostępnych kursów,
-
prosty język w komunikacji online,
-
pschologiczne mechanizmy obronne, uważność i cyfrowy minimalizm.
Spotkania są otwarte dla całej społeczności UW: studentów, wykładowców oraz kadry administracyjnej. Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy. Szczegóły: elearning.uw.edu.pl