Projekt był realizowany przez Biuro Edukacji m. st. Warszawy w partnerstwie z CKC UW i podwarszawskimi gminami.

Celem projektu było podniesienie kompetencji kluczowych w zakresie budowania ścieżki kariery edukacyjno-zawodowej oraz poruszania się na rynku pracy wśród uczniów z warszawskich i podwarszawskich szkół objętych projektem. W celu systemowego wzmocnienia doradztwa edukacyjno-zawodowego, w szkołach objętych wsparciem m.in. utworzono Szkolne Punkty Informacji i Kariery (SPInKa). Nauczyciele wzięli udział w dedykowanych, trzysemestralnych studiach podyplomowych na UW w zakresie doradztwa i w certyfikowanych szkoleniach kompetencyjnych, które przeprowadzono z wykorzystaniem platformy e-learningowej przygotowanej przez CKC UW. Również na platformie powstała przestrzeń z materiałami dla nauczycieli, wyszukiwarka szkół dla uczniów, aplikacja do obliczania punktów oraz wiadomościami nt. rekrutacji, targów pracy i spotkań informacyjnych.